O webu

Web "Místa reformace" by chtěl podat souhrnný přehled míst, kde se můžete setkat se stopami reformačního hnutí - ať už těmi minulými, tak současnými. V Čechách a na Moravě ty minulé stopy souvisí především s obdobím husitství (utrakvismu) a Jednotou bratrskou, ale i s působením církví luterských a reformovaných. V současnosti pak se životem církví, které na reformační hnutí navazují (např. Českobratrská církev evangelická).

Na webu najdete místa známější - evangelické kostely a fary, tak méně známá - třeba památníky událostí, osobností, méně známé evangelické hřbitovy, památky na reformaci skryté v městské zástavbě nebo v katolických - dříve husitských - kostelech.

Web je interaktivní. Místa se vám ukazují na mapě, máte-li ve svých přístrojích GPS, můžou se vám ukázat místa ve vašem okolí.

Web je z dílem uživatelů - narazíte-li na místo, které s reformací souvisí a ještě v databázi není, neváhejte ho přidat. Zadejte název místa, pár informací, fotografii či více, umístění - a je to. Existující místa můžete doplňovat, upravovat, přidávat fotografie, komentovat.

Případné nápady, komentáře k webu nebo chyby posílejte přes kontaktní formulář správci webu (Martin Fér).

Web můžete podpořit umístěním banneru na své stránky, či sdílením.

Díky